Kemal Kılıçdaroğlu Neden Çarketti

Onur Öymen’i Dersim Katliamı sözleri nedeniyle istifaya davet eden Kemal Kılıçdaroğlu, Baykal’ın tavrı üzerine bir anda süt dökmüş kediye döndü. "Öymen gereğini yapsın" diyen Kılıçdaroğlu, sanki bu sözü kendisi söylememiş gibi, kendisine bu anlamda destek verenleri CHP düşmanı ilan etti.

Kılıçdaroğlu "CHP geleneğinde AKP’deki gibi biat kültürü yoktur" dedi.

Kılıçdaroğlu CHP’lileri uyanık olmaya ve tahriklere kapılmamaya çağırarak haksız kampanyanın yandaş medya, AKP ve DTP ittifakı tarafından yürütüldüğünü savundu.

Kılıçdaroğlu yazılı açıklama yaparak Onur Öymen ile yaşadığı Dersim polemiğinde geri adım attığı yönündeki eleştirilere cevap verdi.

CHP’liler uyanık olsun

Sözleriyle milyonları tahrik eden Kılıçdaroğlu bu kez farklı bir üslüp takındı.. ”AKP-DTP işbirliği ve yandaş medya tetikçiliğine karşı tüm CHP’lilerin uyanık olması, tahriklere kapılmaması” gerektiğini ifade eden Kılıçdaroğlu, ”CHP’nin tüzel kişiliğine yönelik bu sistemli saldırının temel amacının, AK Parti’nin, tüm yurtta yarattığı korku ve sindirme operasyonunun gizlenmek istenmesi” olduğunu savundu.

Bu operasyonun, dış dinamiklerin desteğiyle yürütüldüğünün de açıkça ortada olduğunu ileri süren Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

Sistemli saldırı

”Irk ve din siyasetine odaklı AKP-DTP ittifakının gerçek yüzünü biz CHP’liler çok iyi biliyoruz. Türkiye’de yaşanan ağır sorunların çözümsüzlüğü içinde CHP’nin kurumsal kimliğine saldırarak çıkış yolu arayan AKP ve yandaş medya, halkın gerçekleri görmesini asla engelleyemeyecektir.

Biat kültürü yok

CHP geleneğinde AKP’deki gibi biat kültürü yoktur. Biat kültürünü içselleştirmiş olanlar bunu anlayamazlar. CHP’liler ve yurtseverler düşüncelerini özgürce açıklarken, AKP-DTP ve yandaş medyanın bu çirkin tuzağına düşmeyeceklerdir.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: